جستجو کردن

تهیه و توزیع انواع مقاطع استنلس استیل و فولاد

جستجو کردن
Previous slide
Next slide

ورق استیل

Untitled-1

ورق استیل صنعتی همانطور که از نامش مشخص است بیشترین موارد استفاده ی آن برای مصارف صنعتی است که در دو نوع بگیر و نگیر در بازار خرید و فروش می شوند. رول استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ از شناخته شده ترین رول نگیر در بازار و رول ۴۳۰ نیز از پر کاربرد ترین  و متداول ترین رول بگیر موجود در بازار است که قبلا در خصوص آن ها توضیحاتی ارایه شده است. ورق های صنعتی موجود در بازار ایران وارداتی هستند و در داخل کشور تولید نمی شوند. از کارخانه های معتبری که صادر کننده ورق به ایران هستند می توان به tisco چین، posco  کره جنوبی، YC و YLS تایوان، Acerinox  اسپانیا، Columbus آفریقای جنوبی اشاره کرد. ورق های صنعتی در دو نوع ورق استیل صنعتی مات و براق برای مصارف مختلف صنعتی در بازار خرید و فروش می شود.

(ریال) قیمت واحد حالت آلیاژ ابعاد (mm) ضخامت نام محصول
۱,۵۱۲,۰۰۰ کیلوگرم رول ۳۰۴ ۱۰۰۰ ۰.۹ ورق استیل براق روکشدار
۱,۵۱۸,۰۰۰ کیلوگرم شیت ۳۰۴ ۲۰۰۰X1000 ۰.۹ ورق استیل براق روکشدار
۱,۵۱۱,۰۰۰ کیلوگرم رول ۳۰۴ ۱۰۰۰ ۱ ورق استیل براق روکشدار
۱,۵۱۷,۰۰۰ کیلوگرم شیت ۳۰۴ ۲۰۰۰X1000 ۱ ورق استیل براق روکشدار
۱,۴۸۵,۰۰۰ کیلوگرم رول ۳۰۴L ۱۵۰۰ ۵ ورق استیل No,1
تماس بگیرید کیلوگرم رول ۳۰۴L ۱۵۰۰ ۸ ورق استیل No,1
۱,۶۱۵,۰۰۰ کیلوگرم رول ۳۰۴L ۲۰۰۰ ۸ ورق استیل No,1
تماس بگیرید کیلوگرم رول ۳۰۴L ۱۵۰۰ ۱۰ ورق استیل No,1
۱,۶۱۳,۰۰۰ کیلوگرم رول ۳۰۴L ۲۰۰۰ ۱۰ ورق استیل No,1
۱,۶۱۳,۰۰۰ کیلوگرم شیت ۳۰۴L ۱۵۰۰X6000 ۱۶ ورق استیل No,1
۱,۵۸۳,۰۰۰ کیلوگرم شیت ۳۰۴L ۱۵۰۰X6000 ۲۰ ورق استیل No,1
۱,۶۱۰,۰۰۰ کیلوگرم شیت ۳۰۴L ۱۵۰۰X6000 ۲۵ ورق استیل No,1
۱,۶۲۰,۰۰۰ کیلوگرم شیت ۳۰۴L ۱۵۰۰X6000 ۳۰ ورق استیل No,1

ورق استیل

Generated by wpDataTables

انواع ورق استیل بر اساس کاربرد

رول های استیل بر اساس کاربرد در بازار به دو دسته رول استیل صنعتی و دکوراتیو گروه بندی می شود که به ترتیب کاربرد آن ها بیشتر در صنایع مختلف و دکوراسیون می باشد.

  • ورق استیل دکوراتیو و رنگی

ورق استیل دکوراتیو برای مصارف زیباسازی و دکوراسیون استفاده می شود و در برابر خوردگی و اکسید شدن مقاومت بالایی دارد. این محصول در انواع دکوراتیو مات ، براق و خشدار و در رنگ های طلایی ، رز گلد ، قرمز ، برنز ، آبی و مشکی تولید می شوند که برای تولید آن از فلزاتی نظیر تیتانیوم ، زیرکونیوم و آلومینوم برای پوشش دهی سطح ورقها استفاده می کنند. تکنولوژی مورد استفاده در این فرآیند PVD نام دارد و به دلیل انجام شدن آن در محفظه خلا ،‌ گران است. ترکیب فلزات مورد استفاده و رنگی که از ترکیب این فلزات به دست می آید ، به صورت زیر است:

تیتانیوم: طلایی

زیرکونیوم: رز گلد

زیرکونیوم غلیظ: قرمز

تیتانیوم و آلومینیوم: برنز رنگ

تیتانیوم و آلومینیوم غلیظ: آبی

تیتانیوم، آلومینیوم و کربن: مشکی 

انواع رول استیل بر اساس نوع سطح

Untitled-1

ورق استیل مات بگیر و نگیر

این محصول بر خلاف رول استیل براق دارای سطح مات می باشد که همانطور که قبلا توضیح داده شد،‌ رول استیل صنعتی و دکوراتیو به صورت مات نیز در بازار موجود است و بسیار پر فروش می باشد.

ورق استیل براق نگیر و بگیر

این نوع محصول پر کاربرد و پر فروش نیز هم در نوع ورق صنعتی و هم دکوراتیو بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است قیمت ورق براق از ورق مات بیشتر است.

رول استیل خش دار بگیر و نگیر

ورق استیل خشدار بیشتر برای دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع استیل پرداخت شده می باشد که هزینه دستمزد پرداخت قسمتی از قیمت این محصول را شامل می شود. ورقهای ۴۳۰ و ۳۰۴ از شناخته شده ترین ورقهای خش دار می باشند.

رول استیل طرحدار بگیر و نگیر

ورقهای طرحدار در گریدهای ۳۰۴ و ۴۳۰ در بازار موجود است که بیشتر در تزیینات درب و کابین آسانسور ، کابینت آشپزخانه ، روکش دیوار و نمای داخلی ساختمان ها استفاده می شود. ورقهای استیل طرحدار بگیر و نگیر برای حفاظ و نرده استیل،‌ کاور دستگاه مواد غذایی و بسته بندی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق استیل به دلیل دوام، تطبیق پذیری، استحکام و مقاومت در برابر زنگ زدگی که از اصلی‌ترین مشخصات ورق استنلس استیل است و در صنایع مختلفی به عنوان ماده ی اولیه استفاده می شود. این محصول از آلیاژ استیل که به طور عمده ترکیبی از آهن، کربن، منگنز، گوگرد، فسفر و سیلیکون، کروم و نیکل است ، تولید می‌شود و بر اساس نوع و مقدار عناصر به کار رفته در آلیاژ آن در گریدها و انواع مختلفی در بازار خرید و فروش می شود. انواع ورق استیل به واسطه داشتن مقادیر و عناصر متفاوت دارای خصوصیات متفاوت و کاربردهای متفاوتی هستند که پر کاربرد ترین آن ها ، ورق استنلس استیل ۳۰۴ نگیر ، ورق استنلس استیل ۳۱۶ نگیر و ورق استنلس استیل ۴۳۰ بگیر و همچنین نوع کم کربن آن ها ورق های ۳۱۶L ، ۳۰۴L و ۴۳۰L می باشد. رول استیل علاوه بر آلیاژ، براساس نوع سطح به انواع ورق استیل مات ، ورق استیل براق ، خش دار و آجدار و بر اساس کاربرد نیز به انواع ورق استیل صنعتی و دکوراتیو دسته بندی می شود. برای اطلاع از قیمت ورق و رول استیل و یا خرید و فروش ورق استیل با کارشناسان مرکز استیل از طریق شماره تلفن ۵۵۵۳۳۳۲۶-۰۲۱ در تماس باشید. انواع استنلس استیل بر اساس آلیاژ استیل آلیاژی است که از آهن و کربن به عنوان مواد اصلی و عناصر دیگری نظیر کروم ، نیکل ، منگنز و … ساخته می شود و بر اساس نوع و مقدار عناصر موجود در آلیاژ آن ها در گرید ها و انواع متفاوتی تحت استاندارد ASTM آمریکا تولید می شود. به دلیل تفاوت در عناصر سازنده ، خصوصیات مکانیکی ، شکل پذیری و مشخصات فنی متفاوتی خواهند داشت. به طور مثال هر چقدر میزان کربن استیل بیشتر باشد سختی افزایش و شکل پذیری کاهش می یابد. از خصوصیات استیل می توان به مقاومت در برابر خوردگی و حرارت به دلیل وجود عنصر کروم ، نقطه تسلیم و استحکام نهایی بالا و قابلیت جوشکاری و آهنگری به دلیل وجود فلز منگنز در ترکیب استیل اشاره کرد. عناصری مانند نیکل، مولیبدن، تیتانیوم و نیوبیوم نیز در آلیاژ استیل موجب افزایش مقاومت در برابر خوردگی و بهبود خواص مکانیکی استیل می شود. خواص ضد باکتری ، راحتی در ضد عفونی و پاکسازی و همچنین ظاهر زیبا از دیگر خواص استیل است. این محصول در گریدهای ۲۰۰، ۳۰۰، ۴۰۰، ۵۰۰ و ۶۰۰ تولید می شود که هر سری شامل مجموعه ای از ورق ها با خصوصیات متفاوت اما مشابه می باشند. لازم به ذکر است ورق سری ۲۰۰ ، ۵۰۰ و ۶۰۰ در ایران موجود نمی باشد.

استیل سری ۳۰۰

سری ۳۰۰ از کربن ( ۰.۰۱۵ تا ۰.۱ درصد ) ، نیکل ( ۱۶ تا ۲۱ درصد ) و مولیبدن ( صفر تا ۷ درصد ) تشکیل شده است که نیکل باعث “افزایش مقاومت استیل در برابر خوردگی و انعطاف پذیری” و مولیبدن باعث “افزایش مقاومت در برابر خوردگی در محیط های اسیدی و دریایی” می شود. ورق های ۳۰۱ ، ۳۰۲ ، ۳۰۳ ، ۳۰۴ ، ۳۱۶ و ۳۱۷ زیر مجموعه سری ۳۰۰ هستند که تفاوت آن ها در مقدار عناصر کربن ، نیکل و مولیبدن موجود در آلیاژ می باشد و به آهنربا جذب نمی شوند که اصطلاحاً به آن ورق استیل نگیر نیز گفته می شود. رایج ترین های این سری، ورق استیل ۳۰۴ ، L304 و ۳۱۶ ، L316 می باشد که L304  و L316 دارای کربن کمتری نسبت به ورق ۳۰۴ و ۳۱۶ می باشند.

  • رول و ورق استیل ۳۰۴ نگیر

ورق استیل ۳۰۴ به دلیل نوع آلیاژ ، خصوصیات مکانیکی ، قیمت مناسب و از همه مهمتر قابلیت شکل پذیری مناسب ، رایج‌ترین  و پر کاربرد ترین نوع ورق بگیر ضد زنگ در صنایع مختلف می باشد که به جز آهن به عنوان فلز پایه، از کربن (بین ۱۸ تا ۲۰ درصد) و نیکل (بین ۸ تا ۱۰.۵ درصد) تشکیل شده است. از ویژگی های این ورق می توان به مقاومت بالا نسبت به خوردگی، قابلیت شکل پذیری و فرم دهی، قابلیت کشیدگی عمیق بدون گسیختگی و همچنین قابلیت جوشکاری اشاره کرد. ورق ۳۰۴ در انواع ورق استیل ۳۰۴ مات نگیر و براق نگیر در دسترس است و به دلیل ویژگی های ذکر شده در تولید سینک ظرف شویی، قابلمه، لوازم آشپزخانه و همچنین در صنایع ساختمانی ، معماری و حمل و نقل استفاده می شود.

  • رول ورق استیل L304 و قیمت آن

ورق استیل L304 نسخه کم کربن ورق ۳۰۴ می باشد که به دلیل کربن کمتر ، سختی کمتر و شکل پذیری بیشتری در مقایسه با ورق ۳۰۴ دارد. از این ورق L304 برای جوشکاری مناسب تر از ورق ۳۰۴ می باشد. این نوع ورق مانند ورق ۳۰۴ در دو نوع شیت و رول در بازار خرید و فروش می شود که رول استیل در ضخامت ۰.۳ ، ۰.۴ ، ۰.۵ ، ۰.۶ ، ۰.۷ ، ۰.۸ ، ۰.۹ ، ۱ ، ۱.۲۵ ، ۱.۵ و ۲ سانتی متر و در ابعاد ۱ و  ۱.۲۵ متر و شیت ها با ضخامت ۰.۴ ، ۰.۵ ، ۰.۶ ، ۰.۷ ، ۰.۸ ، ۰.۹ ، ۱ ، ۱.۲۵ ، ۱.۵ و ۲ سانتی متر و در ابعاد رایجی نظیر ۱ در ۲ متر ، ۱.۲۵ در ۲.۵ متر وجود دارد.

  • رول ورق استیل ۳۱۶ نگیر

استیل ۳۱۶ بعد از ۳۰۴ بیشترین کاربرد را در صنایع مختلف دارا می باشد و تفاوت آن با ورقهای ۳۰۴، وجود عنصر مولیبدن در آلیاژ آن می باشد.  این محصول به جز آهن از فلز کربن ( ۰.۰۷ درصد ) ، کروم ( ۱۶.۵- ۱۸.۵ درصد ) ، نیکل ( ۱۰ – ۱۳ درصد ) و مولیدین ( ۲-۲.۵ درصد ) ، منگنز ( ۲ درصد ) ، سیلیسیوم ( ۱ درصد ) ، فسفر ( ۰.۰۴۵ درصد ) و گوگرد ( ۰.۰۱۵ درصد ) تشکیل شده است. از ویژگی های ورق نگیر ۳۱۶ می توان به خاصیت ضد خوردگی، سختی زیاد، قابلیت جوشکاری و قابلیت تمیزکاری بهتر اشاره کرد که به دلیل وجود عنصر مولیبدن، این خواص نسبت به ورق ۳۰۴ به طور چشمگیری بهبود پیدا کرده است. از این رو این نوع ورق در صنایع غذایی، صنایع پزشکی و دارویی ، صنایع دریایی و ساعت سازی به صورت گسترده استفاده می شود.

  • رول ورق استیل L316 و قیمت آن

ورق استیل نگیر L316 ، نسخه ی کم کربن ۳۱۶ می باشد که همانطور که پیش تر گفته شد هر چه کربن کمتر باشد سختی کمتر ، شکل پذیری بیشتر و قابلیت جوشکاری بهبود می یابد. بنابراین L316 خاصیت جوش پذیری و شکل پذیری بیشتری نسبت به ۳۱۶ دارد.

ورق استیل سری ۴۰۰ بگیر

در سری ۴۰۰ علاوه بر آهن به عنوان فلز پایه دارای ( ۰.۰۲ الی ۰.۰۶ درصد ) کربن، ( ۱۰.۵ الی ۳۰ درصد ) کروم و (صفر الی ۴ درصد ) مولیبدن می باشد و همانطور که مشاهده می شود میزان کربن کم بوده و کروم و مولبیدن به عنوان عنصر اصلی در این آلیاژ محسوب می شود. گریدهای این گروه به علت داشتن خواص مغناطیسی و جذب آهنربا به عنوان ورق بگیر نیز شناخته می شود. از رایج ترین گریدهای سری ۴۰۰، ورقهای ۴۳۰ است که نوع کم کربن آن با نام ورق L430 در بازار موجود و قابل عرضه می باشد.

این گروه از ورق ها دارای مقاومت بالا نسبت به خوردگی، زنگ زدگی و قابلیت جوش پذیری بالا است و بیشتر در صنایع ساختمان سازی، لوازم خانگی ، ظروف پخت و پز، ساخت قاشق و چنگال ، دیگهای بخار برقی ، تاسیسات سرمایش و گرمایش، مخازن آب داغ، ساخت انواع لوله و…. استفاده می شود.