جستجو کردن

تهیه و توزیع انواع مقاطع استنلس استیل و فولاد

جستجو کردن
Previous slide
Next slide

لوله تیوب استنلس استیل چیست

Untitled-1

تیوب استنلس استیل

تیوب استنلس استیل که گاهی اوقات به اختصار تیوب استیل نامیده می شود، ظاهری شبیه به لوله فولادی دارد. اما ویژگی های برجسته ای دارد که آن را برای کاربردهای خاصی بهینه می کند. مهمترین تفاوت لوله و تیوب استیل در ابعاد آنهاست. تیوب استیل در قطر کوچکتر تولید می شود و در صنایع پزشکی کاربرد گسترده ای دارد.

 

نام محصول: لوله تیوپ
سایز: ۲۵/۰۴ میل
ضخامت: ۲/۷۷ میل
برند: اروپایی
آلیاژ: ۳۱۶L
قیمت: ۶/۵۰۰/۰۰۰ ریال

تفاوت لوله و تیوب استیل

Untitled-1

اندازه گیری: لوله ها بر اساس قطر اسمی و رده آنها طبقه بندی می شوند. لوله مطابق با سایز استاندارد (NPS) شماره رده (ضخامت دیواره) و قطر اسمی (اندازه لوله) سفارش داده می شود. تیوب ها معمولا بر اساس ضخامت دیواره و قطر خارجی مشخص می شوند.

شکل ظاهری: تیوب ها می توانند مربعی، مستطیلی یا استوانه ای شکل باشند، در حالی که لوله ها همیشه گرد هستند. شکل دایره ای لوله بار فشار را به طور مساوی توزیع می کند.

ابعاد: لوله ها برای اهداف بزرگتر استفاده می شوند و در اندازه های مختلف از ۱۲ اینچ تا چند فوت هستند. تیوب ها معمولاً در کاربردهایی با اندازه های کوچکتر استفاده می شوند.

شکل پذیری: لوله ها محکم هستند و بدون تجهیزات خاص نمی توان آنها را به شکلی درآورد. اما تیوب ها را می توان با کمی تلاش به شکل دیگری درآورد. تیوب ها را می توان بدون اعوجاج شدید یا شکستگی خم کرد.

کاربردها: از تیوب ها در دستگاه های پزشکی استفاده می شود که به قطر خارجی دقیق نیاز دارند. اما از لوله ها برای انتقال مایعات یا گازها استفاده می شوند.

استحکام: لوله ها استحکام بیشتری از تیوب ها دارند. آنها در کاربردهایی که به استحکام و دوام بالا نیاز است، عملکرد بهتری دارند.

عنوان اسلاید ۱
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است
اینجا کلیک کنید

مزایای تیوب استیل

مهمترین مزایای تیوب استیل عبارتند از:

  • سبک وزن
  • بادوام
  • ماندگاری طولانی
  • کنترل سرعت جریان بالا
  • ماشینکاری آسان
  • ضد خش
  • امکان ضدعفونی کردن آسان
  • عدم نیاز به تعمیر و نگهداری
  • مقاومت در برابر خوردگی عالی
  • قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست

انواع تیوب استنلس استیل

تیوب استنلس استیل در گریدها و اشکال گوناگون تولید می شود و کاربردهای ویژه ای دارد.

تیوب استنلس استیل ۳۰۴

از این تیوب برای انتقال سیالات و گازها استفاده می شود. اتنلس استیل ۳۰۴ معمولا در کاربردهای صنعتی، تجاری و حتی خانگی استفاده می شود، زیرا دارای استحکام کششی و استحکام تسلیم بالایی است. همچنین قابلیت شکل دهی و جوشکاری خوبی دارد. به دلیل دارا بودن ترکیب شیمیایی ۱۸ درصد کروم و ۸ درصد نیکل به عنوان استیل ۱۸/۸ نیز شناخته می شود. نوع کم کربن، معروف به L 304، جوش پذیری بهتری دارد. نوع پر کربن H304، نیز در دماهای بالا عملکرد بهتری دارد.

تیوب استنلس استیل ۳۱۶

تیوب استنلس استیل ۳۱۶ نیز برای انتقال سیالات و گازها استفاده می شود. این تیوب دارای استحکام کششی بالایی است و قابلیت شکل پذیری و جوشکاری خوبی دارد. از آنجایی که نقطه ذوب آن بین ۱۳۵۰ تا ۱۴۰۰ درجه سانتیگراد است، تیوب های ساخته شده از این ماده را می توان در کاربردهای حرارت بالا به کار برد.

گرید ۳۱۶ دارای مولیبدن است که موجب بهبود مقاومت در برابر خوردگی آن می شود. H 316، L 316 و Ti 316 نیز گونه های پر کربن، کرین و حاوی تیتانیوم این تیوب استیل هستند.

تیوب استیل آکاردئونی یا خرطومی (Corrugated Stainless-Steel Tubing)

تیوب استیل آکاردئونی یک جسم استوانه ای توخالی چند لایه است که به عنوان جایگزینی برای لوله های فولادی معمولی به عنوان وسیله ای برای انتقال گازها استفاده می شود. این نوع تیوب که اغلب به اختصار CSST نامیده می شود، عمدتا در زمینه توزیع گاز و همچنین کاربردهای تجاری مسکونی و صنعتی برای گرمایش گاز، انتقال گاز و لوازم خانگی استفاده می شود.

تیوب استیل آکاردئونی به دلیل مزایای بی شماری که نسبت به سایر لوله های انتقال گاز فراهم می کند، کاربرد روز افزونی یافته است. از آنجایی که تیوب استنلس استیل مقاوم در برابر خوردگی است، می توان از آن برای گازهای فرار و تحت فشار استفاده کرد. پوشش پی وی سی روی تیوب به آن انعطاف پذیری می بخشد و در صورت خراب شدن تیوب استیل از نشت گاز نیز جلوگیری می کند.

تیوب استیل هایپودرمیک (Hypodermic Tubing)

لوله هایپودرمیک ابزاری برای تجویز دارو در زیر پوست است. لوله هایپودرمیک، امکان تزریق یا جمع آوری سریع مایعات را فراهم می کند. در نتیجه، این تیوب استنلس استیل برای ساخت سوزن های زیرپوستی برای کاربردهای پزشکی استفاده می شود.

این تیوب ها در ابعاد گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. برای نمونه تیوب های زیرپوستی با قطر بزرگ برای اهدای خون استفاده می شود، زیرا پهنای سوزن اجازه می دهد تا خون با سرعت قابل توجهی سریعتر از تیوب های زیرپوستی با قطر کوچک یا متوسط برداشته شود. از سوی دیگر، یک تیوب زیرپوستی با قطر کوچک نباید برای اهدای خون استفاده شود، زیرا اندازه کوچک سوزن می تواند گلبول های قرمز خون را تخریب کرده و خون را برای گیرنده ها غیرقابل استفاده کند.