جستجو کردن

تهیه و توزیع انواع مقاطع استنلس استیل و فولاد

جستجو کردن

مشخصات شیر پروانه ای

Untitled-1

متن سربرگ خود را وارد کنید

شیر پروانه ای یک نوع شیر صنعتی است که برای تنظیم جریان سیال استفاده می‌شود. این شیر با یک دیسک دایره‌ای یا مستطیلی که امکان چرخش حول محور خود را دارد، جهت کنترل یا انسداد مسیر جریان سیال استفاده می‌شود. شیر پروانه ای در دسته شیرهای دو طرفه قرار می‌گیرد. این شیر بیشتر به عنوان قطع یا وصل کننده جریان استفاده می‌شود. شیر پروانه ای بزرگ برای باز یا بسته شدن نیاز به یک عملگر دنده ای دارد تا از طریق چرخ دنده، قدرت به دیسک منتقل شود.

گیربکس

اهرمی

متریال دیسک

متریال لاینر

متریال بدنه

کال (سایز) اینچ

۲۵.۰۰۰.۰۰۰ریال

۱۴.۰۰۰.۰۰۰ریال

CF8M 315

EPDM

GGG40

شیر پروانه ای butterfly valve 2

۲۷.۰۰۰.۰۰۰ریال

۱۹.۵۰۰.۰۰۰ریال

CF8M 315

EPDM

GGG40

شیر پروانه ای butterfly valve
 ۱/۲ ۲ اینچ

۲۸.۰۰۰.۰۰۰ریال

۱۹.۵۰۰.۰۰۰ریال

CF8M 315

EPDM

GGG40

شیر پروانه ای butterfly valve

۳ اینچ

۳۲.۰۰۰.۰۰۰ریال

۲۳.۰۰۰.۰۰۰ریال

CF8M 315

EPDM

GGG40

شیر پروانه ای butterfly valve

۴ اینچ

۴۳.۰۰۰.۰۰۰ریال

۳۵.۰۰۰.۰۰۰ریال

CF8M 315

EPDM

GGG40

 

شیر پروانه ای butterfly valve

۵ اینچ

۵۲.۰۰۰.۰۰۰ریال

۴۱.۰۰۰.۰۰۰ریال

CF8 304

  

 

شیر پروانه ای butterfly valve

۶ اینچ

۷۸.۰۰۰.۰۰۰ریال

۶۰.۰۰۰.۰۰۰ریال

CF8 304

  

 

شیر پروانه ای butterfly valve

۸ اینچ

۱۳۲.۰۰۰.۰۰۰ریال

۱۱۰.۰۰۰.۰۰۰ریال

CF8 304

  

 

شیر پروانه ای butterfly valve

۱۰ اینچ

۱۷۰.۰۰۰.۰۰۰ریال

 

CF8 304

  

 

شیر پروانه ای butterfly valve

۱۲ اینچ

۲۸۰.۰۰۰.۰۰۰ریال

 

CF8 304

  

 

شیر پروانه ای butterfly valve

۱۴ اینچ

Untitled-1

مشخصات فنی شیر پروانه ای

۰
شیر پروانه ای
۰
مشتری
۰
در صد ضمانت اصل

مشخصات فنی شیر پروانه ای

Untitled-1
ابعاد شیر پروانه ای فلنج دار
سایز۲ اینچ / ۵۰ میلیمتر۳ اینچ / ۸۰ میلیمتر۴ اینچ / ۱۰۰ میلیمتر
۴۰۶۰۶۰
H۲۴۹۲۸۸۳۱۸
H1۸۸۱۰۵۱۲۰
H2۱۲۸۱۵۰۱۶۵
H4
محورØD
Key Size
چهارگوش SQ۹۹۱۲
چهارگوش H3۳۳۳۳۳۳
فلنجنوعF07F07F07
ØN۷۰۷۰۷۰
ØM۹۰۹۰۹۰
N-ØZ۴-۹۴-۹۴-۹
وزن (کیلوگرم)۶۹۱۲

از ویژگی های ولو پروانه ای می توان به سبکی وزن، کنترل آسان و افزایش سرعت جریان سیال در زمان کوتاه و در هنگامی که شیر در حال باز شدن است، اشاره کرد. شیر های پروانه ای در دسته شیرهای دو طرفه قرار می گیرند. در مواردی که باز و بسته شدن سریع باترفلای ولو مد نظر است، می توان از نوع با عملگر پنوماتیک و یا عملگر برقی استفاده کرد و در صورتی که بخواهیم سیال را کنترل کنیم، از نوع دارای عملگر پنوماتیک با سوییچ باکس و شیر برقی (۴ تا ۲۰ میلی آمپر) به همراه PLC می توان استفاده کرد که در این نوع، زمان باز و بسته شدن شیر سریع تر از نوع عملگر برقی خواهد بود.

شیر های پروانه ای، به واسطه عملکرد آسان و راحتی که دارند، از پرکاربرد ترین شیر های قطع و وصل و یا کنترل سیال محسوب می شوند. شیر پروانه ای به عنوان شیر (¼) دور طبقه بندی می شود. این شیر مانند یک شیر توپی برای بسته شدن و توقف رسانه، سریع عمل می کند، اما برخلاف شیر توپی، شیر پروانه ای می تواند به صورت تدریجی باز و بسته شود. این تفاوت به این معنی است که دیسک همیشه در مسیر جریان وجود دارد و باعث افت فشار جریان سیال می شود.

دیسک این شیر اصولا در مرکز لوله نصب می شود. حرکت دیسک توسط یک ساقه/ شفت وارد شده از طریق دیسک و یک محرک که در خارج از شیر قرار دارد کنترل می شود. چرخاندن محرک، دیسک را عمود یا موازی با جریان قرار می دهد. جنس بدنه شیر های پروانه ای معمولا از چدن انعطاف پذیر با پوشش پودری اپوکسی در سطوح داخلی و خارجی است. شیر پروانه ای چدنی از پرمصرف ترین نوع این شیرآلات است. لازم به ذکر است این شیرآلات به ترتیب مصرف با جنس بدنه پلیمری، فولادی و استیل نیز موجود می باشد. این شیر ها معمولاً با چرخ دستی، شیر فلکه یا محرک خودکار یا ترکیبی از آنها بر اساس نیاز های کاربردی خاص و مشخصات فنی کار می کنند.

برند های قابل ارائه در هایپر صنعت فامکو به شرح جدول زیر می باشد، شما می توانید با کلیک روی گزینه اطلاعات بیشتر برند مورد نظر به اطلاعات بیشتری اعم از مشخصات فنی، لیست قیمت و کاتالوگ محصول مورد نظر دستیابی پیدا کنید و یا می توانید با تماس با مشاوران فنی شرکت، از نحوه انتخاب صحیح این محصول آگاهی یابید.

متن سربرگ خود را وارد کنید

Untitled-1

شیر پروانه ای چیست؟

 

شیر پروانه‌ای یا باترفلای ولو (Butterfly Valve) یکی از انواع شیرآلات صنعتی می باشد که طبق استاندارد API609 طراحی شده و برای قطع و وصل جریان در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، تاسیسات ساختمان، صنایع غذایی و دیگر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. از شیر های پروانه ای می توان در طیف وسیعی از رسانه ها و در صنایع فرآیندی گوناگونی مانند صنایع آب و فاضلاب، ایستگاه های تقویت فشار و پمپاژ، صنایع دریایی و نیروگاه ها بهره مند شد. شیر پروانه‌ ای از نوع شیرآلات چهار زمانه می باشد که به صورت ۹۰ درجه می چرخد و باعث می شود که مسیر سیال کاملا باز و کاملا بسته ‌باشد. دلیل نامگذاری این نوع از شیر ها شباهت ساختاری آن ها به حرکت پروانه است که دیسک آن همچون بال پروانه عمل کرده و باز و بسته می شود. همچنین شیر پروانه ای از نوع شیرآلات دو جهته (Bi-Directional) بوده به این معنی که ممنوعیت کارگزاری یا جهت خاصی برای نصب روی سیستم لوله کشی ندارد و از هر دو طرف آن هنگام نصب می توان استفاده کرد.