• 0912-892-1471
  • info@arka-team.com
  • شنبه تا پنج شنبه ساعت 8 تا 16

استیل

ماده اولیه بـه کار رفته در ساخت این نوع ورق با توجه به درصد کربن نیکل و کروم موجود در آن انواع مختلفی دارد اما ورق‌های موجود در بازار معمولا از یکی از آلیاژ ‌های 304، 316، 420، 310، 321، 309 و 430 و دابلکس و سوپر آلیاژ ساخته می‌شوند.
یکی از عواملی که سبب تنوع قیمت ورق‌های استیل می‌گردد گسترده بودن بازه ضخامت ورق‌های تولیدی است که از 0.3 تا 50 میلی‌متر متغیر است این نوع محصول در کشور ما وارداتی است ما در کشور ورق استنلس استیل را تولید نمی کنیم.
تولید کنندگان آن از دیگر کشورهاست. از معروف ترین تولیدکنندگان این محصول می توان اسپانیا ، آلمان ، فرانسه ، اوکراین تایوان ، کره جنوبی ، چین ، ژاپن ، آفریقای جنوبی و آمریکا است.
در بازار دو اصطلاح متداول است:
استیل بگیر ، به فولاد زنگ نزنی می گویند که خاصیت جذب توسط آهن ربا را داشته باشــد، و به فولاد زنگ نزنی که به آهن ربا جذب نشود استیل نگیر می گویند. فولاد های زنگ نزن که در بازار وجود دارند مانند ۳۰۴ و ۳۱۶ است که کروم و نیکل دارند و همین دو عنصر باعث نگیر بـودن استیل می شود. نیکل باعث می شود کـه ساختار فریتـی تشکیل نشود. شایـــد ایـن نکتــه برایتان جالــب باشد که استیـل ســری ۴۰۰ دارای کروم است که خاصیــت مغناطیسی فولاد زنـگ نزن را حفظ می کند. این ورق ها در ابعـاد مختلفی عرضه می شـود.